مجله کافی تایم

قهوه اسپرسو چیست؟

قهوه اسپرسو

کافی تایم :: اسپرسو نوعی دانه مخصوص قهوه یا نوع خاصی از رست نیست، بلکه به نوعی از دم آوری قهوه گفته می شود.

این باور اشتباه در میان بسیاری از مردم رواج دارد که قهوه اسپرسو ، ترک ، فرانسه و … هر کدام نوع متفاوتی از قهوه است اما این باور درست نیست.

قهوه اسپرسو (Espresso) با عبور دادن آب نزدیک به نقطه جوش با فشار بسیار از میان دانه‌های آسیاب شده قهوه تهیه می‌شود.

در حقیقت تفاوت بین انواع قهوه به نوع تهیه و دم آوری آن است و ربطی به نوع دانه قهوه ندارد.

البته متخصصان قهوه برخی از دانه ها را مناسب برای تهیه اسپرسو و برخی را مناسب برای تهیه قهوه از نوع فرانسه و … میدانند و این امر در مورد باقی انواع قهوه نیز صدق میکند.

پیشنهاد میکنیم مطلب “طرز تهیه قهوه اسپرسو در خانه” را حتما مطالعه بفرمایید.

اسپرسو را لوییجی بتزرا، صاحب یک شرکت تولیدی در سال ۱۹۰۳ اختراع کرد. ایدهٔ او وارد کردن فشار به فرایند دم کردن قهوه بود که زمان لازم برای دم کشیدن قهوه را کم می‌کرد.

اسپرسو در ایتالیایی به معنای سریع است.

اسپرسو پایه برخی از نوشیدنی‌ها مانند کافه لاته، کاپوچینو، کافه ماکیاتو، کافه موکا و کافه آمریکانو است. در تهیه کاپوچینو حتماً اسپرسو به کار می‌برند ولی در تهیه کافه لاته اجباری در این کار نیست.

قهوه اسپرسو

انواع قهوه اسپرسو

علاوه بر اینکه قهوه اسپرسو یکی از روش های دم آوری قهوه است معمولا خودش هم پایه بسیاری از قهوه های کافی شاپی است. مثلا قهوه اسپرسو را اگر با آب داغ ترکیب کنید آمریکانو و اگر با شیر، بستنی، خامه و … ترکیب کنید به نام های دیگر خوانده می شود.

کاپوچینو ، دابل اسپرسو (دوپیو) ، آفوگاتو ، ریسترتو ، آمریکانو ، لانگ بلک ، لانگو ، موکاچینو ، کن پانا ، کورتادو ، لاته آرت ، ماکیاتو و … چند نوع از نوشیدنی هایی است که با اسپرسو درست میشوند.

یکی از ساده ترین روش های درست کردن قهوه اسپرسو در خانه استفاده از دستگاه موکاپات است که به آسانی می توانید در خانه و روی شعله های گاز آن را آماده کنید و از نوشیدن یک قهوه اسپرسو لذت ببرید!

پیشنهاد میکنیم با مراجعه به “ پکیج های استارت کافی تایم ” هر آن چیزی که برای درست کردن قهوه اسپرسو لازم دارید را یکجا و با قیمت مناسب تهیه کنید!

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها